Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lipocel

Lipocel, vücut şekillendirme ve yağ azaltma amacıyla kullanılan bir medikal cihazdır. Bu cihaz, yüksek yoğunluklu odaklı ultrason (HIFU) teknolojisini kullanarak cilt altındaki yağ hücrelerini hedefler ve etkisiz hale getirir. Lipocel, özellikle bölgesel yağ birikimlerini hedeflemek ve vücut konturunu iyileştirmek için kullanılır.

Lipocel işlemi, şu temel adımları içerir:

  1. Danışma: İlk olarak, bir sağlık profesyoneli veya estetik uzmanı, kişinin yağ azaltma hedeflerini ve işlem yapılacak bölgeleri değerlendirir.
  2. Uygulama: Lipocel cihazı, yüksek yoğunluklu odaklı ultrason enerjisiyi seçilen bölgeye odaklar. Bu enerji, cilt yüzeyini geçerek cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alır.
  3. Tedavi Süresi: Her bir tedavi seansı genellikle bir saat kadar sürer, ancak işlem yapılacak bölgeye ve kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak süre değişebilir.
  4. Sonuçlar: İşlem sonrası, hedeflenen yağ hücreleri zaman içinde vücut tarafından emilir ve atılır. Bu nedenle sonuçlar genellikle tedaviden birkaç hafta veya ay sonra belirginleşir.

Lipocel, cerrahi bir müdahale gerektirmeyen ve minimal rahatsızlık veya işlem sonrası iyileşme süreci gerektirmeyen bir işlemdir. Ancak kişinin istenmeyen yağ birikimlerini hedeflemesi için birden fazla seans gerekebilir.Herkes için uygun olmayabilir, bu nedenle Lipocel veya benzeri yağ azaltma işlemlerini düşünüyorsanız, bir sağlık profesyoneli veya estetik uzmanı ile danışmanız önemlidir. İşlem sonuçları kişiden kişiye değişebilir, bu nedenle beklentilerinizi ve tedaviyi düşünmeden önce bir uzmana danışmanız önemlidir.